Nie trzymaj w domu elektrozłomu

Fundacja Czysta Ziemia wzięła udział w Otwartym Konkursie Ofert na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania wiedzy o regionie i wiedzy ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, ogłoszonego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Jesteśmy mile zaskoczeni i dumni, że nasz projekt pt. „Nie trzymaj w domu elektrozłomu” zdobył uznanie Komisji i jako jeden z trzech uzyskał dofinansowanie na jego realizację.

Jako młoda organizacja u progu swej działalności otrzymaliśmy wyraźny sygnał akceptacji dla naszej misji jaką jest (między innymi) walka z ZSEE.

Cieszy nas, że wśród tak licznych informacji na temat ochrony środowiska, został dostrzeżony i wyodrębniony temat tak mało popularny jak elektrośmieci – utwierdza nas to w przekonaniu, że nasze działania będą postrzegane jako ważne i bardzo istotne dla nas i naszego regionu.

W dniach 20-21.04.2010 r. w trzech szkołach na terenie Bielska-Białej odbyły się prelekcje na temat zagrożeń jakie niosą ze sobą elektrośmieci:
– Gimnazjum nr 6 im. Orląt Lwowskich
– Szkoła Podstawowa nr 26 im. Z. Lubertowicza
– Gimnazjum nr 2

Trwa konkurs konkurs plastyczny na projekt odznaki – Strażnik Czystej Ziemi – zwycięski projekt jako symbol będzie stałym elementem naszych działań.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.
Główną nagrodą jest wycieczka do Zakładu Recyklingu – Elektrozłom w Ślemieniu, który jako jedyny na południu Polski posiada linię technologiczną do utylizacji kineskopów.

Młodzież zaangażowała się również w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na swoich osiedlach.
21.05.2010 r. odbyła się pierwsza zbiórka w Hałcnowie.
7.06.2010 r. (poniedziałek) zaplanowano zbiórkę w Straconce.
8.06.2010r. (wtorek) na osiedlu. Złote Łany.

 

Relacja wideo wersja skrócona:

{vimeo}12174341{/vimeo}

 

Relacja wideo wersja pełna:

{vimeo}17360194{/vimeo}