ELEKTROŚMIECIOM – NIE !!! Ja już o tym wiem, a Ty ?

Pod tym hasłem 18-to osobowa Lokalna Grupa Projektowa – uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 2 z Bielska-Białej, pod czujną opieką swoich nauczycielek Pani Marty Jurasz i Pani Joanny Majcherczyk, dzielnie kontynuują zaplanowane działania w ramach realizowanego ponadregionalnego programu e-Akademia Przyszłości, do którego zostali zakwalifikowani jako jedyni z Bielska-Białej.

Jednym z etapów realizacji projektu jest organizacja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dla mieszkańców Osiedla Złote Łany w dniu 12.05.2011 r. (czwartek) w godz.: od 10-tej do 16-tej.
Na parkingu pod szkołą na ul. Podgórze pojawi się samochód Firmy Recyklingowej Elektrozłom sp. z o.o. ze Ślemienia, a jej pracownik wspólnie z uczniami będzie nadzorował przebieg akcji.
Pomoc w akcji zapewnia również Fundacja Czysta Ziemia na Rzecz Walki z Odpadami, która współpracuje z młodzieżą przy realizacji projektu.

Odpowiadając na apel uczniów, mieszkańcy Osiedla, dając dobry przykład, mają szansę bezpłatnie pozbyć się z mieszkań i domów, bezużytecznych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, wspierając tym samym działania młodzieży i przyczyniając się do ich sukcesu.

Krystyna DEC