ŚWIAT NA TALERZU

Polska Zielona Sieć i Klub Gaja serdecznie zapraszają na Festiwal ŚWIAT NA TALERZU w Bielsku-Białej!

Kiedy: 16 – 17 listopada 2012

Gdzie: Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11

Zapraszamy na pokazy znakomitych filmów dokumentalnych, ciekawe dyskusje z zaproszonymi gośćmi, interesujące warsztaty oraz specjalną imprezę kończącą Festiwal. Przyjdź i dowiedz się więcej na temat najważniejszych wyzwań żywnościowych współczesnego świata oraz współzależności między krajami globalnej Północy i globalnego Południa. Będziemy mówić o przyczynach głodu na świecie, zmianach klimatu, przemysłowej hodowli zwierząt, bezpieczeństwie żywnościowym, sprawiedliwym handlu oraz zrównoważonym rolnictwie lokalnym i odpowiedzialnej konsumpcji.Na zakończenie Festiwalu – impreza, która połączy w sobie „kuchnię społeczną” ii after-party w rytmach afrobeat i reggae.
Zapraszamy do przyniesienia przygotowanych przez siebie wegetariańskich potraw i dyskusji przy wspólnym posiłku. Wieczór poprowadzi bielski kolektyw „Food not Bombs” zrzeszający osoby gotujące i rozdające posiłki dla potrzebujących.
NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY Szczegółowy program Festiwalu na stronie http://globalnepoludnie.pl/Festiwal-SWIAT-NA-TALERZU-w