ELEKTROŚMIECIAKI

back-to-school-clipart-summer

Fundacja Czysta Ziemia, kontynuuje edukację ekologiczną na Biobazarze w Warszawie. Tym razem, nawiązując do początku roku szkolnego chcemy zachęcić dzieci do wspólnej zabawy podczas akcji ELEKTROŚMIECIAKI. Dla najmłodszych przygotowaliśmy moc atrakcji; gry planszowe, memo, puzzle              i wiele innych.

O tym, że zużyty sprzęt elektroniczny, elektryczny i baterie, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska wie już niemal każdy. My chcemy powiedzieć dlaczego tak jest i co się dzieje, kiedy wyrzucimy zużytą baterię, lub pozostawimy w lesie (co wcale nie zdarza się tak rzadko) stary telewizor, lub lodówkę.        Dzieci dowiedzą się dlaczego elektrośmieci są groźne, a rodzice dowiedzą się, jak przepisy krajowe i unijne regulują gospodarkę ZSEE, jakie normy obowiązują w sprawie odzysku ZSEE i jakie kary grożą nam za nieprzestrzeganie tych przepisów. Dowiedzą się również jakie prawa i obowiązki mają konsumenci sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

owoce

26-tego (sobota) od godz.: 10-tej do 16-tej na Biobazarze będziemy z Wami.

Od wiedzy, świadomości i odpowiedzialności nas wszystkich zależy, czy zakupy na bazarze będą zakupami zdrowej żywności, czy też skażonymi rtęcią, kadmem, ołowiem, bądź freonem.

Do zobaczenia !

powrot_do_szk_newsicon

ZAPRASZAMY !!!