Gimnazjum nr 1 im. 11 Listopada w Kolbuszowej

18

Spotkanie z gimnazjalistami to nie lada wyzwanie. Tak było i tym razem. Uczniowie klasy drugiej Gimnazjum nr 1 im. 11 Listopada w Kolbuszowej  nie kryli zaskoczenia na widok ankiet, które otrzymali do rozwiązania.

5 min. wystarczyło, żeby się zorientować o czym będziemy rozmawiać.

Temat naszego spotkania nie był przypadkowy: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Po obejrzeniu filmu pt.: Elektroniczne śmietnisko, uczniowie sami doszli do wniosku,że problem elektrośmieci dotyczy całej planety, nie tylko środowiska w którym żyjemy.

4 8

Omówiliśmy prawidłowe postępowanie z ZSEE i zastanawialiśmy się, jak chronić środowisko, będąc odpowiedzialnym klientem.

Co możemy zrobić, żeby ograniczyć rosnącą górę elektrośmieci.

Wspomnieliśmy również o planowanym starzeniu produktów, a na czym to polega, uczniowie przekonali się podczas kontrolowanego demontażu sprzętu.

W nawiązaniu do tematu naszego spotkania, zaplanowaliśmy zbiórkę elektrozłomu.

16

Już dziś mieszkańcy Kolbuszowej i okolic mogą zaplanować wiosenne sprzątanie z myślą o pozbyciu się niepotrzebnych elektrogratów.

Uczniowie przygotują plakaty, ulotki i zadbają o promocję wydarzenia, a my postaramy się o współpracę z odpowiednimi podmiotami, aby zbiórka przebiegała zgodnie z obowiązującymi przepisami.

10 13

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za zaproszenie i deklarację dalszej współpracy, a Firmie Alfabit z Kolbuszowej za dostarczenie sprzętu do demontażu.

FILM Gimnazjum nr 1 im. 11 Listopada w Kolbuszowej