Dobre rady na odpady w Przedszkolu w Weryni.

Grudzień to ostatni miesiąc roku. Kończymy go wizytą w Przedszkolu Publicznym w Weryni, niewielkiej miejscowości w Gminie Kolbuszowa.
Byliśmy już w przedszkolu w Weryni, ale tym razem, maluchy przywitały nas w nowej siedzibie.
Przedszkole jest nowoczesne. Pięknie wyposażone duże kolorowe sale , nowoczesne łazienki i szatnie, zaplecze dla personelu.
Tylko jedno się nie zmieniło; rodzinna atmosfera, sympatia, życzliwość i radość jaką mają w sobie wszystkie bez wyjątku dzieci i ich opiekunki.
Spotkanie w grupie 3-cio i 4-ro latków to nie lada wyzwanie.
Przy nieocenionej pomocy Pani Agnieszki i Moniki, udało się okiełznąć żywiołową gromadkę i przekazać arcytrudną wiedzę na temat elektrośmieci.
Niewiarygodne, jak te małe szkraby są dociekliwe i spostrzegawcze.

 
Przywitanie odbyło się przy taktach piosenki o jagódkach. Okazało się, że piosenka jest im doskonale znana więc ze śpiewaniem i tańcami nie było problemu.
Po dyskusji na temat zwykłych śmieci i niezwykłych elektrośmieci, była bajka: Dobre rady na odpady, a potem maluchy z zapałem malowały kolorowanki.

  

 

   
Za aktywny udział w zajęciach otrzymały dyplomy MAŁEGO EKOLOGA.


Obiecały przekazać rodzicom, że elektrośmieci zawozi się do specjalnego miejsca, które nazywa się PSZOK i nie wolno wyrzucać ich do zwykłego kosza na śmieci.
Uff… ziarno zostało zasiane, a Panie obiecały zaprosić nas na spotkanie za rok, bo zdobytą wiedzę należy pogłębiać, aby utrwalić dobre nawyki w postępowaniu z niebezpiecznymi odpadami.
Tak więc do zobaczenia za rok.