„Jak traktować elektroodpady, by uniknąć zagłady”

Spotkanie z uczniami klasy 2-giej w Gimnazjum ZS im. Ks. Prałata St. Sudoła w Dzikowcu

W ubiegłym tygodniu lekcja geografii w drugiej klasie gimnazjum, za zgodą Pani mgr Bogusławy Maciąg zamieniła się w lekcję o ochronie środowiska, a dokładniej o elektroodpadach, które traktowane nieodpowiednio szkodzą naszej planecie ziemi.

Nasze spotkanie pod tytułem „Jak traktować elektroodpady, by uniknąć zagłady” dotyczyło przede wszystkim szkodliwości substancji wykorzystywanych do produkcji sprzętu elektrycznego i elektronicznego i i zasad prawidłowego postępowania z ZSEE.

Wydobycie, pozyskiwanie i przetwarzanie surowców potrzebnych do produkcji nowoczesnej elektroniki wiąże się niestety z degradacją środowiska naturalnego poprzez zwiększenie emisji gazów cieplarnianych, co z kolei powoduje zmiany klimatyczne na naszej planecie.

Dlatego też, nie mogliśmy pominąć tematu recyklingu, którego celem jest odzysk surowców wtórnych i ponowne ich przetwarzanie.

Film o recyklingu elektrośmieci uświadomił uczniom jakie surowce wtórne można odzyskać z jednego zestawu komputerowego i na co je przeznaczyć do ponownej produkcji.

  

Jesteśmy przekonani, że po tym spotkaniu, uczniowie zapamiętają, jak ważne dla przyszłych pokoleń jest oszczędzanie naturalnych zasobów ziemi.

 

Wszystkim dziękujemy za spotkanie, a ponieważ zbliża się koniec roku, życzymy udanych wakacji 🙂