Przedszkole Samorządowe w Dzikowcu. Czysta Ziemia z wizytą u Starszaków.

Przedszkole Samorządowe w Dzikowcu. Czysta Ziemia z wizytą u Starszaków.

Każda wizyta u przedszkolaków, to dla nas nie tylko wielkie wyzwanie, ale też obawa, jak zostaniemy przyjęci, czy to co mamy do przekazania zainteresuje małych słuchaczy i czy będzie się „podobało” . Tak było i tym razem. Starszaki w Przedszkolu Samorządowym w Dzikowcu to grupa bardzo dynamiczna. Dzieci o niebywałej energii, rezolutne i skore do zabawy. No, ale my spotkaliśmy się, żeby porozmawiać o poważnym problemie, jakim są elektrośmieci.

Najpierw, wyjaśniliśmy sobie, że wszystkie sprzęty i urządzenia, które działają na prąd lub baterie, są bardzo potrzebne i trudno byłoby bez nich żyć. A co , kiedy te sprzęty się zepsują i nie da się ich naprawić ? Było mnóstwo rad i pomysłów, ale w końcu doszliśmy do wniosku, że zepsute sprzęty to są śmieci, a właściwie elektrośmieci.

Starszaki już wiedzą, że na sprzętach elektrycznych znajduje się znak przekreślonego kosza, a to oznacza, że kiedy się zepsują to nie wolno ich wyrzucać do kosza z innymi odpadami, tylko oddać do PSZOK-u.

Dzieci z ciekawością oglądnęły przygotowane przez nas bajki, z wielką ochotą przygotowały kolorowanki i przyporządkowały do odpowiednich plansz.

Nie było łatwo ogarnąć tak rozbrykane towarzystwo, ale przy pomocy Pani Magdy, daliśmy radę.

Po złożeniu ekoprzysięgi , wszystkie dzieci otrzymały Dyplomy Małego Ekologa i obiecały, że zdobytą wiedzą podzielą się z rodzicami.

Pani Magdzie Wiącek dziękujemy za zaproszenie i współpracę.

Jestem pełna podziwu dla jej cierpliwości i profesjonalizmu z jakim ogarnia tą swoją „czeredkę „

KD