Przedszkole Miejskie nr 9 im. Baśniowej Krainy w Mielcu

W Mielcu, urokliwym miasteczku na Podkarpaciu jest zaczarowane miejsce.

Przedszkole nr 9 im. „Baśniowej Krainy”, a w nim grupa „Bajkowych Skrzatów”, które zaprosiły Czystą Ziemię na spotkanie.

Na spotkanie dotarłam z lekkim opóźnieniem (wina GPS-u, który zastrajkował). Zniecierpliwione Skrzaty powitały mnie jednak radośnie, gotowe do współpracy. Dyskusja na temat urządzeń i sprzętów elektrycznych była bardzo ożywiona. Szybko wytłumaczyliśmy sobie jak powstają elektrośmieci i co z nimi robić, żeby nie szkodziły naszej planecie. I tu pomogły nam bajki „Rady na odpady” i „Ekologiczny dom”.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się nasze przykładowe elektrograty, wszak taka okazja, żeby pobawić się czymś, co na co dzień jest niedostępne to wielka frajda 😉

   

Jednak nie tylko zabawą Skrzat żyje, ale też ciężką pracą 🙂

Efekty tej pracy to pięknie pokolorowane kwiaty, drzewa i zwierzęta, które są częścią naszej Czystej Ziemi, natomiast „zepsute” zabawki i sprzęty elektryczne, obowiązkowo musiały trafić do PSZOK-u.

 

 

Natomiast, żeby zapamiętać trudne wyrazy związane z ekologią, trzeba było włożyć sporo wysiłku w znalezieniu odpowiednich literek i je ułożyć.

Przy pomocy Pani Karoliny i Pani Kasi udało się złożyć kolorowy napis CZYSTA ZIEMIA.

Skrzaty złożyły ślubowanie i otrzymały Dyplomy Małego Ekologa.

Żal było rozstawać się ze Skrzatami, z Panią Karoliną, Panią Kasią i w ogóle z „Baśniową Krainą”

Na osłodę zostały podziękowania i piękne prezenty 🙂

KD

 

EDUKACJĘ EKOLOGICZNĄ WSPIERA FIRMA