Edukacja Ekologiczna w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Przyłęku.

Fundacja Czysta Ziemia przygotowała prelekcje na temat ZSEE.

W prelekcjach uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły wraz z przedszkolakami.

Zajęcia były podzielone na trzy grupy:

1. Przedszkole + 1- wsza i 2-ga klasa.

Temat: Młody Ekolog

Dzieci zastanawiały się, jak powstają elektrośmieci i jak się ich pozbyć, bo przecież nie można ich wrzucać do pojemników z innymi odpadami. Opracowaliśmy zasady Młodego Ekologa, a po złożeniu ślubowania uroczyście zapewniły, że już na zawsze będą przyjaciel ami przyrody. Na pożegnanie wszyscy otrzymali Dyplomy Młodego Ekologa.

 

2. Klasy 3, 4 i 5

Temat: Nie trzymaj w domu elektro złomu

Uczennice i uczniowie zmierzyli się z problemem co robić, gdy elektrośmieci pojawią się w domu. Wcześniej wyjaśniliśmy co to są elektrośmieci i dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci.

Omówiliśmy znaczenie znaku przekreślonego kosza i co oznacza skrót SZOK. Podczas zajęć dzieci układały puzzle z wyrazami związanymi z tematem naszego spotkania. Na pamiątkę naszego spotkania wszyscy otrzymali Dyplomy.

3. Klasy 6, 7 i 8

Temat: Myśl globalnie, działaj lokalnie !

Młodzież szkolna na początku spotkania otrzymała ankiety na temat SEE. Wyniki ankiet, pozwoliły nam na zorientowanie się co do poziomu wiedzy na temat elektrośmieci i pozwoliły na szerszą dyskusję w tym temacie. Młodzież zapoznała się z Prawami i Obowiązkami konsumentów i jakie znaczenie ma recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Film o elektronicznym wysypisku, pomógł nam zrozumieć co oznacza temat naszego spotkania. Za udział w zajęciach młodzież otrzymała odblaski z logo Fundacji.

Dyrekcji Szkoły dziękuję za zaproszenie, całemu Gronu Nauczycielskiemu za organizację, pomoc i stworzenie przyjaznej i miłej atmosfery podczas naszego spotkania.