Fundacja Czysta Ziemia przygotowała prelekcje na temat ZSEE.
W prelekcjach uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły wraz z przedszkolakami.
Zajęcia były podzielone na trzy grupy:
1. Przedszkole + 1- wsza i 2-ga klasa.
Temat: Młody Ekolog
Dzieci zastanawiały się, jak powstają elektrośmieci i jak się ich pozbyć, bo przecież nie można ich wrzucać do pojemników z innymi odpadami. Opracowaliśmy zasady Młodego Ekologa, a po złożeniu ślubowania uroczyście zapewniły, że już na zawsze będą przyjaciel ami przyrody. Na pożegnanie wszyscy otrzymali Dyplomy Młodego Ekologa.
2. Klasy 3, 4 i 5
Temat: Nie trzymaj w domu elektro złomu
Uczennice i uczniowie zmierzyli się z problemem co robić, gdy elektrośmieci pojawią się w domu. Wcześniej wyjaśniliśmy co to są elektrośmieci i dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci.
Omówiliśmy znaczenie znaku przekreślonego kosza i co oznacza skrót SZOK. Podczas zajęć dzieci układały puzzle z wyrazami związanymi z tematem naszego spotkania. Na pamiątkę naszego spotkania wszyscy otrzymali Dyplomy.
3. Klasy 6, 7 i 8
Temat: Myśl globalnie, działaj lokalnie !
Młodzież szkolna na początku spotkania otrzymała ankiety na temat SEE. Wyniki ankiet, pozwoliły nam na zorientowanie się co do poziomu wiedzy na temat elektrośmieci i pozwoliły na szerszą dyskusję w tym temacie. Młodzież zapoznała się z Prawami i Obowiązkami konsumentów i jakie znaczenie ma recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Film o elektronicznym wysypisku, pomógł nam zrozumieć co oznacza temat naszego spotkania. Za udział w zajęciach młodzież otrzymała odblaski z logo Fundacji.
Dyrekcji Szkoły dziękuję za zaproszenie, całemu Gronu Nauczycielskiemu za organizację, pomoc i stworzenie przyjaznej i miłej atmosfery podczas naszego spotkania.