Nie była to nasza pierwsza wizyta w tej szkole, dlatego też byłam bardzo ciekawa, czy i jak uczniowie poszczególnych klas pamiętają nasze spotkanie.
Okazało się, że pamiętają i spotkanie i zdobytą wiedzę.
Kontynuacja takich spotkań nadaje sens naszej pracy i sprawia, że edukacja ekologiczna ma realny wpływ na nasze życie i zrozumienie, jak nasze codzienne działania wpływają na środowisko.
Zajęcia odbyły się we wszystkich klasach od 1 do 8.
Młody ekolog – Do PSZOK tylko krok – klasy 1a i 1b
Elektrosmieci to nie są zwykłe śmieci – klasa 2
Elektroodpady – proste zasady – klasy 3a i 3b
Nie trzymaj w domu elektrozłomu. – klasa 4a i 4b
Elektrośmieciom STOP – klasy 5a i 5b
Dobre rady na elektroodpady – klasa 6-ta
Elektrosmieci są groźne – klasy 7a i 7b
Myśl globalnie, działaj lokalnie – klasa 8
Uczennice i uczniowie wszystkich klas aktywnie uczestniczyli w warsztatach.
Rozmawialiśmy o elektrośmieciach: jak powstają i dlaczego to nie są zwykłe odpady.
Czym jest recykling i jakie ma znaczenie dla naszej planety.
Jakie są zasady prawidłowego postępowania z ZSEE.
Znak przekreślonego kosza, jego znaczenie i dlaczego elektrośmieci nie wolno wrzucać do pojemnika z
innymi odpadami.
Jakie zagrożenie i konsekwencje dla środowiska stanowią elektroodpady.
Co oznacza hasło: Myśl globalnie, działaj lokalnie.
Prawa i obowiązki konsumenta i co to jest KGO
Teoria choć potrzebna, bywa nudna, więc były bajki i filmy o ekologii, piosenki i tańce, zagadki
i krzyżówki ekologiczne, eliminatki, puzzle mające na celu ułożenie jak najwięcej wyrazów związanych z
tematyką naszego spotkania.
Gimnastyka języka i kolorowanie napisu ZIEMIA TO NASZ DOM dla młodszych klas oraz zasady
młodego ekologa wg Kart Ekologa,
W starszych klasach uczennice i uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę wypełniając ankiety „Co
wiemy, a czego nie na temat ZSEE”, a także zastanowić nad możliwością zaangażowania się w działania
na rzecz naszej planety odpowiadając na pytania:
! W jaki sposób moje codzienne zachowanie może uratować Ziemię
! Ziemia to nasz dom więc ………………………………………….
! Ziemia to nasz dom bo . ……………………………………………
Jak zwykle niezależnie od wieku, duże zainteresowanie budziły nasze przykładowe elektrośmieci.
Za udział i zaangażowanie dzieci otrzymały Dyplomy, a w starszych klasach ulotki i odblaski
z logo fundacji.
Dziękując za zaproszenie i możliwość podzielenia się moją wiedzą, gratuluję Pani Dyrektor i całemu
Gronu Nauczycielskiemu tak zdolnej młodzieży.
Dziękuję za pomoc, empatię i przemiłą atmosferę.
KD
klasa 1 A
klasa 1 B
klasa 2
klasa 3 A i B
klasa 4 A i B
klasa 5 A i B
klasa 6
klasa 7 A i B
klasa 8
PODZIĘKOWANIA
EDULACJĘ EKOLOGICZNĄ WSPIERA FIRMA
























