Tuż przed końcem roku szkolnego spotkaliśmy się z uczniami SP w Weryni.
Nie było to nasze pierwsze spotkanie, dlatego też na podstawie posiadanej już wiedzy,
zgodziliśmy się, że elektrośmieci są groźne i problem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wykracza daleko poza nasze granice, a hasło „Myśl globalnie, działaj lokalnie” to nie są tylko puste słowa.
Uczniowie starszych klas wypełniając ankietę mieli okazję do samooceny, co tak naprawdę zapamiętali z poprzedniego spotkania i jaką wiedzę posiadają na temat ZSEE.
Wyniki testu, były tematem dyskusji i przypomnieniem podstawowych zasad postępowania z elektrośmieciami.
Prezentacja filmu „Elektroniczne śmietnisko” zakończyła spotkanie z uczniami 7-mej i 8-mej klasy.
Uczniowie i uczennice klas 4,5 i 6, przypomnieli sobie z czego składa się komputer i jakie substancje są szkodliwe, a jakie surowce można pozyskać metodą recyklingu do wyprodukowania nowych rzeczy. Swoją wiedzę na temat elektroniki sprawdzili rozwiązując krzyżówki.
Przypomnieliśmy sobie:
– 5 złotych zasad postępowania z ZSEE
– PSZOK – ważne miejsce w każdej gminie
– Kim jest odpowiedzialny klient
– Recykling i Upcykling – definicje i znaczenie
– Szkodliwe związki i konsekwencje zatrucia środowiska
Chociaż podczas naszego spotkania unosiła się już atmosfera rozluźnienia i zbliżających się wakacji, to jestem przekonana, że utrwalona wiedza o elektrośmieciach pozostanie w pamięci uczniów i uczennic.
A może kto wie ? Zostanie wykorzystana podczas wakacji.
Na pożegnanie rozdaliśmy opaski odblaskowe z logo fundacji, które mamy nadzieję przydadzą się podczas wakacyjnych wędrówek.
Panu Dyrektorowi Dziękujemy za zaproszenie, empatię i współpracę.
Wszystkim Pedagogom, Rodzicom i Młodzieży Szkolnej życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości, słonecznych dni, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
KD
EDUKACJĘ EKOLOGICZNĄ WSPIERA FIRMA