Nie trzymaj w domu elektrozłomu. PSP im. Marii Skłodowskiej-Curie w Majdanie Królewskim, klasy 2 A i B

Spotkaniem z uczniami klas drugich, Fundacja Czysta Ziemia zakończyła wizytę w PSP im. Marii Skłodowskiej-Curie w Majdanie Królewskim

Po wspólnym oglądaniu filmów edukacyjnych dyskutowaliśmy i szukaliśmy odpowiedzi na pytania: co to są elektrośmieci, dlaczego są to odpady niebezpieczne i i co z nimi robić, kiedy pojawią się w domu.

Dyskusji na temat jak radzić sobie z tak niezwykłymi odpadami nie było końca jak również na temat ekologii, dbania o środowisko i dlaczego to takie ważne dla ludzi i zwierząt.

Rozszyfrowaliśmy też tajemniczy skrót PSZOK i znaczenie znaku przekreślonego kosza.

Rozmawiając o elektroodpadach używamy wyrazów, które rzadko funkcjonują w języku potocznym: recykling, utylizacja, elektrośmieci, czy upcykling. Aby utrwalić sobie tak trudne wyrazy związane z tzw. „branżą elektro-śmieciową” zorganizowaliśmy mini konkurs: która grupa ułoży najwięcej wyrazów używanych podczas zajęć.

Jestem przekonana, że nasze hasło „Nie trzymaj w domu elektrozłomu”, na zawsze będzie inspirować do działania nie tylko społeczność szkolną, ale również dorosłych mieszkańców Gminy.

Na pożegnanie dzieci otrzymały dyplomy i odblaski z logo Fundacji.

Pani Dyrektor dziękuję za zaproszenie, a Gronu Pedagogicznemu za pomoc i cudowną atmosferę. Dziękuję również Pani Sekretarce za pyszną kawę i ciasteczka 😉 którymi witała mnie każdego dnia.